Теорія:

У даній темі ми вже розглянули застосування системи ЯКлас в мотиваційній діяльності, при індивідуальній позааудиторній роботі учнів, в урочній роботі, а також як сучасний спосіб оцінювання в умовах ІКТ.
 
Звернемося до позаурочної роботи з обдарованими учнями та учнями, що проявляють особливий інтерес до предмету, а також до способів додаткового заохочення при заняттях на ЯКлас.
 
вика.png 
 
ТОП однокласників на ЯКлас дає можливість урізноманітнити як урочну, так і позаурочну роботу з учнями. Для організації змагання всередині класу від педагога потрібно мінімум зусиль, тому що змагання автоматизовані, тоді як віддача від учнів величезна!
  • Перш, ніж організувати міні-олімпіаду в класі, познайомте учнів з сайтом, позаймайтеся за допомогою ЯКлас на уроці, видайте кілька домашніх завдань, проведіть перевірочну роботу. Дозвольте учням зрозуміти, як працює система ТОПів.
Для обдарованих учнів та учнів старших класів, знайомство з сайтом відбувається швидко.
 
З.З. Топенёва, викладач математики, відзначає:
Вже на наступний день (пості реєстрації) одинадцятикласники із захопленням почали обговорювати, що вирішували багато вправ, із задоволенням використовували можливість подивитися покрокове докладне рішення кожного завдання. І почали між собою аналізувати, хто отримав скільки балів.
Після того, як школярі знайомляться з сайтом, організуйте для них змагання:
  • Педагог-предметник може організувати змагання по предмету
  • Класний керівник може організувати змагання з усіх предметів відразу.

    topPredmetiList.png
  • Оголосіть приз (наприклад, відмінну підсумкову оцінку, Передплату «Я+»), умови та термін проведення змагання. 
     
  • Не забувайте підтримувати інтерес учнів підбиттям проміжних підсумків.
Зверни увагу!
При проведенні змагань з використанням ТОПів ЯКлас обов'язково поясніть учням, що в ТОП йдуть тільки бали за предмети їх класу.
  • Особливість змагання в топах ЯКлас полягає в їх прозорості для всіх учасників. Учні і педагог в будь-який момент можуть ознайомитися з актуальним рейтингом однокласників.
Більшість активних педагогів широко застосовує можливості ТОПів ЯКлас у своїй професійній діяльності.
Нагородите своїх учнів
При підведенні підсумків міні-олімпіади порадуйте призерів, урочисто вручивши їм грамоту від ЯКлас. Спеціально для нагородження учнів педагогами дизайнер ЯКлас розробив шаблон грамоти в стилі сайту. Детальніше читайте теоретичному матеріалі «Нагородження учнів почесною грамотою від ЯКлас».
 
Gramota-Yaklass.png