Теорія:

ТОПи - це головний мотивуючий розділ ЯКлас - змагання за кількістю балів, набраних за правильне рішення завдань.
 
ТОПи ЯКлас діляться на три основні рівні:
• Топ однокласників;
• Топ класів в навчальному закладі;
• Топ навчальних закладів в рамках населеного пункту, регіону, країни.
Згадаймо основні принципи набору балів на ЯКлас.
 • За кожне завдання можна набрати певну кількість балів (♦). Поруч із завданням видно, скільки набрано балів з максимуму можливих.

  zavdanniabali.png
   
 • Всі бали, які школяр заробив в розділі «Предмети», видно в публічному профілі школяра. Ці бали - його особисте досягнення.  

  profilePupil1.png
   
 • Якщо з першого разу не вдалося набрати максимальну кількість балів за завдання, то можна вирішувати ще і ще раз, поки не вдасться досягти максимуму.
    
 • Максимальна кількість балів за одне завдання можна заробити тільки один раз. Бали не накопичуються при багаторазовому рішенні одного і того ж завдання.
    
 • Частина балів, зароблених школярем, стають «топовими», тобто йдуть в Топ ЯКлас. У ТОП йдуть тільки бали за предмети того класу, в якому зареєстрований Учень.  
Приклад:
Якщо Учень 7 класу вирішує завдання для предметів 6, 7 і 8 класів, то в розділ «ТОПи» підуть тільки бали за предмети для 7 класу.
 • Якщо Учень поміняє клас в своєму Особистому кабінеті, або якщо Учитель змінить клас учня, то кількість балів в топах, в тому числі і в ТОПі шкіл, може помінятися. Дане правило дійсно для всіх ТОПів на ЯКлас.
Приклад:
Учень 7 класу вирішував завдання для предметів 6, 7 і 8 класів. У його публічному профілі на сайті видно сума всіх балів за всі завдання, які він вирішував, тобто - За предмети 6, 7 і 8 класів. Але в топах зараховуються тільки бали за завдання для предметів 7 класу.
 

Влітку Учень 7 класу перейшов в 8 клас і змінив інформацію про клас в Особистому кабінеті на ЯКласс. Тепер це - Учень 8 класу. У його публічному профілі на ЯКласс збережуться всі бали за предмети 6, 7 і 8 класів. В топах перестануть зараховуватися його бали за завдання для 7 класу, але стануть зараховуватися бали за завдання для 8 класу. Для того, щоб підніматися в топах на перші місця і заодно піднімати рейтинг свого навчального закладу, Учень 8 класу буде продовжувати вирішувати завдання для предметів 8 класу.
Розглянемо перший рівень ТОПів -ТОП однокласників. Як видно з назви, тут змагаються однокласники.
Навігація в ТОПі однокласників
Tops.png
 1. Відкрийте розділ «ТОПи» 1_topi_zvezda.png.
 2. Виберіть «Топ однокласників».
 3. Ваш навчальний заклад і країна будуть обрані автоматично.
 4. Виберіть клас / групу.

  Перед Вами ТОП обраного класу з усіх предметів. На прикладі вище показаний Топ 6 класу в навчальному закладі «Мелітопольська санаторна школа – інтернат» з усіх предметів, а саме: «Географія, 6 клас», «Біологія, 6 клас» і т.д.
   
 5. Якщо Ви хочете подивитися ТОП класу тільки зі свого предмета, застосуєте додатковий фільтр «Предмет».
Наприклад, оберемо географію..
topPredmetiList.png

Отже, на знімку екрана нижче показаний Топ 6 класу в навчальному закладі «Мелітопольська санаторна школа – інтернат» з предмету «Георграфія, 6 клас». Ви бачите список учнів, відсортований за кількістю балів (♦) за предмет «Географія, 6 клас». Навпроти імені кожного учня вказано кількість балів, яку він набрав за даний предмет.

tops2.png
Чому учня немає в ТОПі однокласників?
Для того, щоб потрапити в ТОП однокласників, учень повинен бути зареєстрований на ЯКлас в своєму навчальному закладі і набрати бали, вирішуючи завдання і тести з розділу «Предмети» з предметів свого класу.
 
Якщо учня не видно в ТОПі свого класу:
Швидше за все він зареєстрований в неправильному навчальному закладі або класі. Перевірте в розділі «Управління користувачами», чи є такий учень у своєму класі.

Допоможіть учню вибрати правильний навчальний заклад в налаштуваннях його профілю, або зверніться за допомогою на info@yaklas.com.ua.