Теорія:

У попередньому теоретичному матеріалі даної теми ми розглянули перший спосіб реєстрації учнів на ЯКлас: кожен учень реєструється самостійно через форму реєстрації на сайті www.yaklas.сom.ua .

В даному теоретичному матеріалі буде розглянуто другий спосіб реєстрації учнів на ЯКлас: кожен учень реєструється на сайті www.yaklas.com.ua самостійно — через популярні соціальні мережі.
 
Якщо Ваші учні користуються популярними соціальними мережами, наприклад, ВКонтакті, Facebook, Яндекс, Twitter, Instagram та інші, то вони можут спростити процес реєстрації і подальшого входу на ЯКлас.
Як допомогти школяреві зареєструватися
1. Запросіть учнів на освітній сайт ЯКлас. Поділіться посиланням сайту www.yaklas.com.ua.
  
2. Розкажіть учням про можливість почати реєстрацію на сайті ЯКлас через популярні соціальні мережі:
 
Крок 1

При вході на сторінку реєстрації в колонці «Увійти за допомогою» обрати ту соціальну мережу, яка потім буде прив'язана до профілю учня на ЯКлас.

enterWithHelp.png

На знімку екрана вище показані іконки кількох соціальних мереж. Щоб подивитися список всіх соціальних мереж, які можна прив'язати до свого облікового запису на ЯКлас, потрібно натиснути на стрілку стрелка.png і використовувати коліщатко мишки для прокрутки списку:

withhelp.png

Крок 2

Після того, як учень вибере потрібну соціальну мережу і натисне на неї, він побачить вікно з полями, які він зазвичай заповнює при вході в дану мережу. Якщо в учня вже є обліковий запис в даній соціальній мережі, він легко впізнає вікно входу.

Учневі потрібно буде заповнити всього два поля (назви полів в різних соціальних мережах трохи відрізняються):
 1. Залежно від соціальної мережі: «логін» / «адреса пошти» / «телефон» / «ім'я користувача»;
 2. Пароль від даної соціальної мережі;
 3. Далі необхідно натиснути кнопку, яка буде називатися приблизно так: «Увійти» / «Авторизувати» / «Увійти та дозволити» / «Вхід» / «Реєстрація».
 
Приклади вікон реєстрації на ЯКлас через деякі соціальні мережі:
 
вк.png
 
ок.png
 
 
фб.png
 

У деяких випадках потрібно дати ЯКлас доступ до облікового запису в соціальній мережі.
 
вк2.png

Крок 3
 
У тому випадку, якщо учень вибрав реєстрацію на сайті ЯКлас через соціальну мережу, йому необхідно буде заповнити всі відсутні поля реєстрації:
 • пароль, який нікому не повинен повідомлятися в цілях безпеки;
 • заповнити всі поля реєстрації;
 • вказати роль «Школяр»;
 • вказати свою стать;
 • правильно вибрати зі списку свою школу. Для цього досить почати вводити номер і місто.
При реєстрації необхідно правильно знайти свій навчальний заклад. Додавати нову школу на сайт школяреві не потрібно!
 1. Виберіть країну ①.
 2. Почніть вводити населений пункт і номер своєї школи ②. Як правило, цього достатньо для того, щоб знайти школу. У деяких випадках потрібно дописати «ліцей», «гімназія» тощо.
 3. Виберіть зі списку запропонованих шкіл свій навчальний заклад. Наведіть на нього курсор, і він подсветится блакитним кольором ③.
 4. Клацніть по вибраному навчальному закладу лівою кнопкою миші. Навчальний заклад додасться в Ваш профіль ④.

findSchool.png
chooseSchool.png
 • вказати свій клас і букву класу;
 • ознайомитися та погодитися з умовами використання сайту;
 • натиснути registration.png;
 • підтвердити реєстрацію, пройшовши за посиланням, зазначеному в листі від ЯКласс, який прийде на адресу електронної пошти, вказану при реєстрації.
Чому реєстрація через соціальні мережі зручна?
 1. Зареєструвавшись на ЯКлас таким чиноми і увійшовши на сайт yaklas.com.ua через соціальну мережу один раз, учень згодом зможе швидко входити на ЯКлас зі своїм логіном і паролем від соціальної мережі. При цьому логін і пароль вводити не треба: слід лише натиснути на значок своєї соціальної мережі в формі входу на сайт.

  Yklasreg.png
   
 2. Можна також заходити на ЯКлас звичайним способом — вводячи адресу електронної пошти та пароль від сайту yaklas.com.ua.

  Yklasreglog.png
   
 3. Якщо учень забуває пароль від ЯКлас, то при додаванні пов'язаного профілю соціальної мережі він зможе використовувати свій логін і пароль від соціальної мережі для входу на ЯКлас.
Як переконатися, що Ви все зробили правильно?
 1. Швидше за все, Ваші учні зареєстровані в різних соціальних мережах. Цілком ймовірно, що необхідно буде показувати кожному, як увійти на ЯКлас через його соціальну мережу.
   
 2. Учень помилково може створити кілька облікових записів на ЯКлас, зареєструвавшись через різні соціальні мережі, а також зареєструвавшись іншими способами. Про те, як швидко вирішити подібну проблему, читайте в подальших теоретичних матеріалах даної теми. 
 
Зверни увагу!
Для ефективного використання системи ЯКлас у кожного учня має бути один єдиний обліковий запис на сайті yaklas.com.ua, де будуть накопичуватися його бали, досягнення, оцінки, домашні та перевірочні роботи.
Покажіть учням, як можна редагувати свій профіль на ЯКлас
Увійшовши в свій Особистий кабінет на сайті, кожен учень може:
 • вибрати і завантажити фотографію;
 • змінити:
  - адресу електронної пошти;
  - роль на порталі;
  - ім'я, прізвище;
  - підлогу;
  - клас і букву;
  - школу;
  - пароль.
 
Зверни увагу!
Поясніть учням, що, якщо вони хочуть змінити свої дані на сайті, наприклад, ім'я, адресу електронної пошти, клас тощо, їм не потрібно створювати новий профіль на ЯКлас, не потрібно реєструватися заново. Досить відредагувати дані вже існуючого профілю.
У профілі користувача накопичуються набрані ним бали і результати перевірочних робіт, тому для школяра дуже важливо оперувати одним профілем на ЯКлас.
Детальніше читайте в теоретичному матеріалі «Як учню редагувати свій профіль на ЯКласс. Пов'язані профілі соціальних мереж і електронних журналів».
Що робити, якщо в учня кілька облікових записів на ЯКлас?
Читайте у відповідному теоретичному матеріалі даного курсу:
«Що робити, якщо учень кілька разів зареєструвався на сайті ЯКлас».