Теорія:

Перша тема курсу присвячена важливому елементу, без якого неможлива робота в інтернет-просторі. Цим важливим елементом є браузер.
 
Що таке браузер?
Браузер (від англ. browser — оглядач) — це програма для перегляду веб-сторінок. Браузер - це вікно у Всесвітню павутину.
Як знайти браузер на робочому столі комп'ютера?
У даний момент, читаючи ці рядки, Ви перебуваєте в браузері.
 
Уважно подивіться на робочий стіл Вашого комп'ютера.
 
Якщо є хоч один такий значок, значить, Ви знайшли браузер.
0ea4de91-40f5-492f-bf7b-04de420986c0.png

Якщо Ви не виявили жодного значка, то можете пошукати браузер на панелі завдань. Значок «Пуск», як правило, знаходиться в лівому нижньому кутку робочого столу Вашого комп'ютера
c0237862-43a4-437d-8090-9d8f04c06f35.png

Для того, щоб відкрити/запустити браузер, необхідно двічі клацнути на значку/ярлику, обраного Вами браузера.
 
Microsoft Internet Explorer встановлюється на комп'ютер разом з операційною системою Windows.
4f3f5183-a96d-48f4-b75b-4e065c350ae8.png
 
Google Chrome був створений в 2008 році. Завдяки якісній швидкості, простоті в обігу і безпеки, вважається найоптимальнішим браузером як для новачків, так і для просунутих користувачів.
3709fcc5-20cb-41d7-bf80-7dac97f5fc90.jpg
Як управляти браузерами?
На прикладі Google Chrome:
 
browser_red.png
 1. Вкладки: в одному браузері можна відкрити кілька сайтів і перемикатися між ними за допомогою вкладок.
 2. Кнопка для створення нової вкладки: щоб відкрити нову вкладку, натисніть на кнопку ②.
 3. Закрити вкладку: якщо Вам не потрібна відкрита вкладка, то її можна закрити, натиснувши на хрестик в правому верхньому куті вкладки (не плутати з хрестиком у правому верхньому куті браузера). Якщо Ви випадково закрили браузер, відкрийте його заново.
 4. Адресний рядок: тут показується адресу даної сторінки, а в ньому - домен сайту. Також у адресний рядок можна вводити пошуковий запит, який замовчуванням попрямує до пошукової системи Google або іншої системи.
 5. Панель навігації: за допомогою стрілки вліво (назад) можна повернутися на попередню сторінку. Якщо Ви повернулися на попередню сторінку, стрілка вправо (вперед) поверне Вас на початкову.
 6. Панель навігації: за допомогою кругової стрілки Ви можете перезавантажити сторінку, якщо вона не повністю завантажилася або її вміст змінилося. Натисніть на кругову стрілку (або клавішу F5) для поновлення (перезавантаження). Коли сторінка завантажується, на місці кругової стрілки з'являється хрестик для зупинки перезавантаження.
 7. Кнопка для додавання даної сторінки до закладок: зірочка. Натиснувши на зірочку, Ви збережете адресу сторінки в браузері. Збережені закладки Ви в будь-який час зможете знайти на панелі закладок.
 8. Панель розширень і налаштувань: тут виводяться значки встановлених розширень (плагінів, доповнень до функцій браузера) і крайня кнопка для опцій браузера. Тут можна знайти важливі розділи, такі як налаштування, історія відвідувань, закладки і т.д. Також тут можна дізнатися, яким в даний момент браузером Ви користуєтесь і яка у Вашого браузера версія.
 9. Панель закладок: збережені закладки відображаються на даній панелі на сторінці порожньої вкладки (нової вкладки). Також в налаштуваннях можна зробити так, щоб вона завжди відображалася під адресним рядком. Для цього Вам потрібно знайти в налаштуваннях пункт закладки, а потім пункт показувати панель закладок і поставити біля нього галочку.  
Зверни увагу!
Дуже корисна функція! Вона називається пошук по сторінці. Ця функція є в будь-якому браузері і викликається скрізь однаково: сполучення клавіш CTRL і F (потрібно натиснути одночасно). Пошук по сторінці допоможе Вам швидко знайти необхідну інформацію.
Куди вписати адресу сайту?
Адреса сайту вводиться в адресний рядок панелі навігації ①.

siteadresstroke.png
 
Після введення адреси, необхідно натиснути на клавіатурі кнопку enter або введення ②.
Screenshot_3.png
Для того, щоб відкрити сайт ЯКлас, досить вписати в адресний рядок yaklas.com.ua
Якщо Ви забули адресу сайту і з якихось причин не бачите збережену закладку, введіть в адресному рядку браузера Google Chrome ЯКлас або yaklas. Пошукова система знайде адресу сайту.
Як відкрити і використовувати «Лупу» - плюс, мінус?
Екранна лупа — корисний засіб, що дозволяє збільшити частину екрана або екран цілком, щоб краще бачити слова і зображення. Даний інструмент має кілька параметрів, після настройки яких Ви зможете використовувати його найбільш підходящим способом. 
Оскільки засіб екранна лупа можна швидко відкривати і закривати, воно завжди під рукою, коли це необхідно, і не заважає, якщо воно не потрібно.
Відкриття екранної лупи за допомогою клавіатури:
 1. Натисніть клавіши Windows eda5ff62-1be8-4f83-83ae-609b78404f8d.jpg та + («плюс») одночасно.
 2. Екранна лупа відкривається в повноекранному режимі, поки не будуть змінені її параметри.
Закриття екранної лупи:
 • Для швидкого виходу з програми екранна лупа натисніть клавіши Windows eda5ff62-1be8-4f83-83ae-609b78404f8d.jpg та ESC.
 • Можно також натиснути значок лупи 16c697e1-1dbb-4721-97c1-c72f019ac8c0.jpg, а потім натиснути кнопку закрити на панелі інструментів.